28225049, ST-Suspension Verenset, Verlaging voor/achter 40/40 mm, Mercedes E- Klasse (210, 210K), E- class (210, 210K), T- Modell / station wagon (Kombi), 280, 320, 420, 430, 270CDI, 290TD, 300D, 300TD, 320CDI, 06/1995-02/2003, Max vooraslast tot -1095 Kg, The quoted lowering can vary due to different original rubber springseats. Max lowering can be achieved by using single point rubber seats. Lowering can be adjusted by using different rubbers.,46,,Excluding models with pneumatic suspension.
Product specificaties:
| Artikelnummer | : 28225049 |
| Fabrikant | : ST-Suspension |
| Productomschrijving | : Verenset |
| Merk | : Mercedes |
| Model | : E-Class (W210) |
| Bouwjaar | : 06/1995-03/2002 |
| Past op model | : E- Klasse (210, 210K), E- class (210, 210K) |
| Past op uitvoering | : T- Modell / station wagon (Kombi) |
| Past op bouwjaar | : 06/1995-02/2003 |
| Motor | : 280, 320, 420, 430, 270CDI, 290TD, 300D, 300TD, 320CDI |
| Vermogen in kW | : Vermogen 100-205kW |
| Max vooraslast tot Kg | : Max vooraslast tot -1095 Kg |
| Max achteraslast tot Kg | : Max achteraslast tot -1300 Kg |
| Verlaging voor/achter in mm | : Verlaging voor/achter 40/40 mm |
| Opmerkingen | : The quoted lowering can vary due to different original rubber springseats. Max lowering can be achieved by using single point rubber seats. Lowering can be adjusted by using different rubbers.,46,,Excluding models with pneumatic suspension. |
| Prijs incl. BTW | : 243,02 |
| Indicatie levertijd | : 4-7 Werkdagen |
1





